Американці вивчили воєнні можливості України та представили звіт

Американці вивчили воєнні можливості України та представили звіт

Дослідницька служба Конгресу США представила звіт, в якому назвала кілька проблем, що заважають реформам Збройних сил України і вступу країни в НАТО. США вивчають воєнні можливості України задля визначення «вектору рішень» з надання підтримки в питаннях захисту територіальної цілісності країни та її прагнень до вступу в НАТО.

На думку аналітиків, українська армія довгі роки була ослаблена через недостатнє фінансування та недбале ставлення чиновників. Ситуація почала виправлятися тільки після 2014 року, в тому числі за допомогою НАТО.

Наразі керівництво країни вживає як політичних заходів — щодо боротьби з корупцією та громадянського нагляду над військовою сферою, так і підвищує професіоналізм ЗСУ, модернізує озброєння і техніку, вдосконалює систему управління. Проте реформи гальмує «радянська спадщина» (застаріле озброєння і техніка) і загроза агресії з боку Москви.

Основні проблеми:

  • несформований контингент професійних молодших командирів (низькі зарплати, відсутність освітніх можливостей і нестача житла (особливо для сімей) сприяють великій плинності кадрів і скорочують тривалість служби контрактників);
  • застаріла авіаційна техніка та серйозні втрати Повітряних сил з початком бойових дій ;
  • захоплення Росією 70% українських судів та державна зрада значного числа офіцерів Військово-морських сил.

Щодо застарілої техніки, то Україна відносно активно закупає техніку в країн-членів Альянсу. Наприклад, у 2020—2021 роках Україна безоплатно отримала американські військові катери класу Island та домовилася із США про покупку 16 патрульних катерів Mark VI, у найближчих планах придбання двох підводних апаратів-буксирувальників, 150 парашутних систем, близько 80 американських великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M82, литовських комплексів протидії БПЛА EDM4S-UA, двох словацьких машин розмінування з навісним обладнанням Bozena 4 і Bozena 5 і ряд інших систем.