У нас все добре. Звернення муфтія України до мусульман світу

У нас все добре. Звернення муфтія України до мусульман світу

Саїд Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», просить мусульман усього світу не їхати в Україну, щоб зі зброєю воювати проти українців. У нас все добре, каже він, і найманцям з різних країн тут нічого робити, як і немає необхідності захищати одновірців.

Про це Муфтій написав на своїй сторінці Фейсбук: «Просто візьміть за руки ваших «солдатів удачі» і скажіть так, строго: «Нічого вам робити в Україні». У нас все було добре. Ви собі навіть не уявляєте, наскільки все було добре».

Саїд Ісмагілов зазначає, що в Україні ніколи не було ані війн, ані тероризму. Мусульмани, юдеї, християни ніколи не воювали один з одним (сірьозна?!!).

«Нам усім вистачало місця під сонцем і землі під ногами. У нас не було мусульманських погромів, як у Москві, і вбивств шейхів, муфтіїв й імамів. Ніяких етнічних чисток, ніяких біженців, ніяких зачисток. Ми будували мечеті або відкривали молитовні будинки практично в будь-якому населеному пункті, і жодного разу нам їх не зносили. Жодного разу! У нас немає списків забороненої мусульманської літератури. Ось просто немає. Жодного найменування. Нам не забороняли Коран і його переклади. Ми друкували наші мусульманські газети без цензури і публікували в них все, що думали. Ми брали участь у прямих ефірах на телеканалах країни, де можна говорити правду в прямому ефірі. Ви собі взагалі уявляєте таке в своїх країнах? І це ще не все», — зазначив Ісмаїлов.

Муфтій підкреслює, що в Україні мусульмани могли видавати сертифікати «Халяль» на продукцію українських підприємств, а з жінок ніхто не зривав на вулицях хиджаб.

«Ми самі вибираємо собі муфтіїв й імамів, і ніхто нам не диктує, кого ми повинні вибрати. Наші кримськотатарські мусульмани завжди проводили 18 травня на головній площі Сімферополя жалобний мітинг у пам'ять про своїх родичів, загиблих під час депортації, і тільки в цьому році їм це заборонили. І навіть заборонили в'їзд до Криму головному аксакалу народу — Мустафі Джамілеву. У нас є кримськотатарські, татарські, арабські школи. У нас мусульмани — частина країни, частина загальної історії нашої землі, наш дім тут. Це наша Батьківщина. Ми вільно сповідували Іслам, молилися в мечетях, постили в Рамадан, відправлялися в Хадж до Священної Мекки. І нам ніхто цього не забороняв. І навіть більше, серед нас є етнічні українці, які стали мусульманами, і нас ніхто не переслідував за те, що ми відкрито проповідуємо Іслам. Назвіть мені ще хоча б одну таку ж країну. Ось ви хотіли б, щоб й у вас так було? У нас все добре. Не треба їхати до нас воювати проти нас», — підкреслив Саїд Ісмагілов.