Видобуток російської нафти – один із найдорожчих у світі

Видобуток російської нафти – один із найдорожчих у світі

У проспекті первинного публічного розміщення акцій (IPO) компанії Saudi Aramco, опублікованого на її сайті, йдеться про те, що вартість видобутку нафти в Росії є однією з найдорожчих в світі.

Дослідження для саудівської компанії проводила компанія IHS Markit. Згідно з підрахунками, середня ціна нафти, при якій видобуток в Росії буде рентабельною, дорівнює в середньому 42 доларів за барель сорту Brent на суші, і 44 доларам — на море.

В дорожнечі видобутку Росію обігнали Казахстан (46 і 51 долар за барель нафти на суші і на морі відповідно), сухопутні проекти США (49 доларів), офшорні проекти Анголи і Таїланду (близько 50 доларів). Найдорожче виявилося видобувати нафту в Азербайджані, Індії та Китаї (від 55 до 60 доларів за барель).

Видання відзначає, що в основному вартість видобутку нафти в Росії складається з податків. За даними Росстату, собівартість сировини без ПДВ, акцизів та інших платежів у другому кварталі 2019 року склала 31,9 долара за барель.

Раніше Bloomberg повідомляв , що успіх IPO Saudi Aramco багато в чому буде залежати від політики Росії і її нафтових компаній. Остаточна ціна акцій при розміщенні та обсяг паперів, які будуть продані на біржі, стануть відомі 5 грудня. У той же день має пройти засідання Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), на якому буде обговорюватися подальше продовження угоди ОПЕК + за участю Росії — про скорочення світового видобутку нафти з метою підвищення цін.

12.11.2019