Як може розпочатися Третя світова війна

Як може розпочатися Третя світова війна

Fox News: Початок Третьої світової війни не такий вже й неможливий. Існує три фактори, які можуть у найближчі роки запустити ланцюгову реакцію, кульмінацією яких стане застосування ядерної зброї.

Найбільш кривавий конфлікт в історії людства почався 80 років тому. Першого вересня 1939 року нацистська Німеччина вторглася в Польщу. Велика Британія й Франція виступили на захист жертви. З цього почалася Друга світова війна, жертвами якої стали близько 85 мільйонів людей.

Але чи можлива Третя світова війна? Про це на сторінках Fox News пише директор корейської програми в центрі National Interest і виконавчий директор однойменного видання Гаррі Казіаніс.

Він нагадує, що після 1945 року у світі було багато війн. Але великі держави не вступали більше у відкритий конфлікт між собою з тих часів. Лідери знають, що якщо справа дійде до застосування ядерної зброї, страшні жертви Другої світової війни будуть здаватися навіть не такими вже й великими у порівнянні.

Як може розпочатися Третя світова війна

Однак, ніхто не може передбачити майбутнє чи сказати напевне, що Третя світова війна точно неможлива. Регіональні війни чи кризи потенційно можуть вибухнути й призвести до спіралі непередбачуваних подій і реакцій, які вийдуть з-під контролю. Сьогодні на планеті є низка гарячих точок, де щось подібне може статися.

Китай тепер, здається, все більше добивається встановлення свого домінування в Азії, щоб створити власну сферу впливу. При цьому він будує тиранічне правління для своїх громадян, на що вказують спроби придушити протести в Гонконзі, учасники яких вимагають свободи.

Президент Росії Володимир Путін досі оплакує СРСР. Він модернізував Збройні сили РФ і влаштував війни проти України, Молдови й Грузії. Всі ці країни колись були частиною Радянського Союзу. Водночас, сили Росії й НАТО щоденно випробовують один одного в повітряному й морському просторі. Зважаючи на те, що обидві сторони активно працюють над відновленням небезпечних ракет, які раніше були заборонені, не можна сказати напевне, чи не вийде ситуація з-під контролю.

«Річниця початку Другої світової війни повинна нагадувати людству про жертви й героїзм «найвеличнішого покоління». І ця дата повинна послужити як нагадування для всіх лідерів країн, що світ лишається небезпечним місцем, в якому одна іскра може миттєво перерости в смертельний конфлікт», — йдеться в статті.

Як може розпочатися Третя світова війна

Звісно, не можна забувати й про Північну Корею. Президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин провели три історичні зустрічі. Але Пхеньян досі не закрив свою програму розробки ядерної зброї й ракет. Нещодавно він навіть відновив випробування ракет короткої дальності.

Нажаль, вірогідність збройного конфлікту у світі за участі США виключати не можна. Насправді, у найближчі роки потрібно дуже обережно стежити за трьома просторами, щоб Третя світова війна не почалася.

Перший з них — кіберпростір. Третій глобальний конфлікт може спалахнути на просторах, які навіть не існували в часи Другої світової війни. Жодна угода чи міжнародний орган не стежить за поведінкою країн в інтернеті. Тому кіберпростір став «Диким заходом» 21 століття, де немає жодних правил і триває запекла боротьба за домінування. Хакери крадуть розвідувальні дані, інтелектуальну власність, а також військові технології. Це може перерости в атаки, які виведуть з ладу системи електропередачі, зануривши міста у темноту на цілі тижні чи місяці. Наслідки таких операцій завдадуть катастрофічної шкоди.

Як може розпочатися Третя світова війна

Не можна відкидати можливість того, що агресивна країна чи терористична група зайде занадто далеко й зробить трагічну помилку, через яку використання кіберзброї призведе до загибелі невинних людей чи серйозної шкоди для глобальної економіки. Це може призвести до випадкового чи умисного удару у відповідь за допомогою військової сили. В такому випадку може початися перша світова кібервійна, яка призведе до жахливих наслідків у реальному світі.

Другий простір — це торговельна війна між США і Китаєм, яка може перерости у тип конфлікту, «під час якого стріляють». Страшно навіть уявити вірогідність того, що дві найбільші у світі економіки вартістю 32 трильйони доларів почнуть стріляти одна в одну. Історія каже, що це цілком можливо.

Китай вже проголосив економічні успіхи своїм «ключовим інтересом». Це означає, що Пекін готовий битися за збереження свого успіху. Якщо китайсько-американська торговельна війна посилиться до точки, в якій китайські лідери відчують неминучість рецесії, Пекін може наважитися на застосування армії, якщо буде треба. В такому випадку Китай може піти на агресивні дії в Південно-Китайському морі, почати вимагати підпорядкування Тайваню або навіть атакувати критично важливі торговельні супутники на орбіті Землі, щоб нашкодити американській економіці й армії.

Відповідь США може спричинити війну в Азії, в яку, без сумніву, будуть втягнуті головні союзники США в регіоні. Це стане глобальною кризою епічних масштабів.

Як може розпочатися Третя світова війна

Третій простір — це Корейський півострів. Кім Чен Ин може порушити свої вербальні обіцянки президенту Дональду Трампу і перейти до випробування й виробництва міжконтинентальних ядерних ракет. Це буде означати, що в руках Пхеньяна потужна зброя, здатна донести ядерні заряди до США. Відповідь Трамп може наказати завдати удар по КНДР, щоб знищити цей арсенал раз і назавжди.

Якщо США і Північна Корея розпочнуть ядерний конфлікт, мільйони людей загинуть. Інші регіональні конфлікти теж можуть посилитися й вийти з-під контролю. А все тому, що глобальний мир — дуже крихкий ресурс. Один неправильний рух може запустити ланцюгову реакцію, кульмінацією якої стане скидання ядерних бомб. Лишається лише сподіватися і молитися, що Третя світова війна лишиться лише нічним кошмаром, який ніколи не стане реальністю. А наступні покоління ніколи не будуть відзначати річниці її завершення.

джерело

02.09.2019