Зима — дуже підступна пора року. Обмороження належить до найбільш поширених і тяжких за своїми наслідками недуг. Основною причиною ушкодження тканин є стійкі зміни у кровоносних судинах, викликані їх тривалим спазмом, який є захисною реакцією організму на охолодження.
За більш легкого обмороження ще перед відправкою потерпілого до лікувальної установи або до прибуття лікаря відморожену кінцівку потрібно занурити у теплу воду (до відмороженої частини тіла прикласти теплий водний компрес) і дуже обережно розтерти до почервоніння шкіри і відновлення її чутливості, після чого накласти асептичну пов'язку. Вода мас бути не гарячою, а теплою або кімнатної температури.
Зверніть увагу на небезпеку слідування деяким «народним рецептам»! У жодному разі не можна занурювати відморожену кінцівку в холодну воду: це може призвести до подальшого інтенсивного охолодження і лише зашкодить. Не можна також розтирати відморожену частину тіла снігом.
Зрештою, небезпеку краще запобігти, ніж потів рятуватися від неї. Щоб уникнути обмороження, необхідно холодної, морозної пори тепло вдягатися.