Історик розповів про справжні цифри втрат у боях за Донецький аеропорт

Історик розповів про справжні цифри втрат у боях за Донецький аеропорт

Журналіст і історик Ярослав Тинченко — автор книги «Хроніка бойових втрат. Мартиролог» про оборонців Донецького аеропорту — розповів слухачам радіо «Армія FM» про надзвичайно важливі події осені — весни 2014/2015 років.

— У квітні 2014 року я став заступником директора Національного військово-історичного музею України, — розповів Ярослав Тинченко. — І ми відразу почали збирати інформацію про всіх загиблих: ми були центром, до якого надходили всі дані, крім того, ми моніторили соцмережі, інтернет, медіа, на базі нашого музею працювали пошукові групи…

У сьогоднішньому ефірі гість «Армії FM» розповів, як наприкінці серпня 2014 року була створена «Місія 200. Чорний тюльпан», як він отримав таємні документи судово-медичної експертизи із моргів на непідконтрольній Україні території ОРДЛО, як співробітники музею вивозили на батьківщину тіла загиблих воїні.

— Спочатку ми просто збирали базу даних, але з осені 2014 року стали головним інструментом пошуку загиблих та одним із центрів ідентифікації тіл, — згадує Ярослав Тимченко. — Можливо, в нас була найповніша картина щодо бойових втрат: ми отримували інформацію і з Кадрового центру — про загиблих та зниклих без вісті, але й інформацію про поховання загиблих.

Повне відео бесіди з істориком Ярославом Тимченко дивіться нижче.