Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних — відповіді на поширені запитання

Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних   відповіді на поширені запитання

Управління преси та інформації Міністерства оборони України на запит журналістів дало розгорнуту відповідь щодо недавно створеного Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних

Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних — це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про військовозобов'язаних (призовників), створена для забезпечення військового обліку громадян України. За задумом Міністерства оборони, на практиці це створить прозорий алгоритм реалізації прав та обов'язків щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України, які є конституційним обов'язком громадян України.

Доступ до Реєстру мають лише визначені службові особи органів військового управління, до повноважень яких відноситься організація та ведення військового обліку.

Реєстр ведеться в електронній формі з єдиною централізованою базою даних, яка містить персональні та службові дані всіх військовозобов'язаних (призовників).

Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних   відповіді на поширені запитання

Ведення Єдиного державного реєстру військовозобов'язаних

Порядок розпорядження Реєстром та його ведення визначений у статтях 5—8 Закону України «Про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних»

Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних   відповіді на поширені запитання

Які дані заносяться та зберігаються в Єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних

До Реєстру заносяться та зберігаються в його базі даних Реєстру такі відомості про військовозобов'язаних (призовників):

1) персональні дані;

2) службові дані, які включають відомості про виконання військового обов'язку та військово-облікові ознаки.

Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних   відповіді на поширені запитання

Наступні проєкти цифровізації (діджиталізації) Міністерства оборони України

У Міністерстві оборони України на даний час розробляється та втілюється в життя ще ціла низка проєктів цифровізації, в першу чергу, проєкти управління оборонними ресурсами. До них відносяться, зокрема автоматизація реєстрації місця проживання (зняття з реєстрації) в режимі онлайн на порталі «Дія», без відвідування територіального центру комплектування та надання соціальних послуг. Орієнтовний термін впровадження кінець 2021 року.

Одним з проєктів цифровізації є створення електронного військовою квитка військовозобов'язаного (військового квитка офіцера запасу), який разом з іншими військово-обліковими документами, буде автоматично створюватись на підставі даних, внесених до Реєстру. Ніякого обов'язкового отримання — якщо особа є в Реєстрі, вона матиме електронний військовий квиток. Жоден документ для його отримання не потрібен. Цифрова копія військовою квитка буде доступною в застосунку «Дія», поряд із водійським посвідченням, біометричним закордонним паспортом, та паспортом громадянина України у вигляді ID-картки. Спочатку він буде доступний для тих, хто відслужив строкову службу, а згодом з'явиться в усіх військовозобов'язаних. В електронному військовому квитку будуть знаходитися всі ті самі дані, що і в звичайному паперовому аналогу. Користуватися ним буде так просто, як і цифровою копією водійського посвідчення — пред'являючи його за вимогою в застосунку «Дія» у вигляді QR-коду. Орієнтовний термін впровадження — кінець 2022 року.

Олександр Козубенко

Інфографіки: Олександр Панюков

23.04.2021