Євросоюз подовжує санкції, Росія фантазує про наслідки

Євросоюз подовжує санкції, Росія фантазує про наслідки

Рестриктивні санкції проти Росії мають продовжити наступного тижня

Рішення про індивідуальні санкцій щодо окремих росіян узгодили постійні представники країн Євросоюзу. Про це зі своїх анонімних джерел повідомляють світові мас-медіа. Співрозмовники не афішують імен, адже «справжнє» рішення має бути прийняте Радою Євросоюзу лише наступного тижня.

Серед тих, хто відкрито оголосив про досягнуті угоди, — попередній Президент України. «Гарні новини з Брюсселя, — пише Петро Порошенко в твітері. — Держави-члени ЄС погодили продовження на новий термін замороження активів та візових обмежень проти російських фізичних і юридичних осіб за агресію проти України».

Нагадаємо, що нинішні санкції Євросоюз, США та низка інших країн ввели проти Росії після окупації Криму та розв'язання неоголошеної війни на решті території України. Лише 26 серпня США запровадили новий пакет санкцій проти Росії, яку звинувачують в отруєні Скрипаля та його дочки. Серед найболючіших для РФ заходів відзначають заборону на надання нерублевих кредитів та блокування фінансової або технічної допомоги від міжнародних інститутів.

Західні країни постійно наголошують, що зняття санкцій можливе лише за умови виконання комплексу заходів щодо припинення агресії та подолання наслідків конфлікту.

Проте РФ та її офіційні представники не втомлюються лякати Євросоюз та США шкодою власних санкцій-рестрикцій. Речниця МЗС Росії Захарова фантазує на тему того, що «всі вже навіть не в кулуарах, а публічно, говорять про те, що це деструктивно, а, по суті, руйнівно для самого Євросоюзу».

На жаль, вона часткова права. Адже, безперечно, існують західні політики, для яких на першому місці власна фінансова вигода, а не права люди та інші «абстрактні речі». Проте адекватна більшість світових лідерів розуміє наслідки пробачення Росії і послідовно тисне на державу-агресора.