Загиблих воїнів МВС і Нацгвардії вперше вшанують разом із військовослужбовцями ЗСУ

Загиблих воїнів МВС і Нацгвардії вперше вшанують разом із військовослужбовцями ЗСУ

29 серпня відбудеться перша спільна церемонія вшанування загиблих військовослужбовців ЗСУ та воїнів МВС. Про це інформаційному агентству «Армія Inform» повідомив заступник директора Національного військово-історичного музею України (НВІМУ) Олександр Филь.

За словами Олександра Максимовича, питання щодо вшанування в Залі Пам'яті оборонців України зі всіх силових структур, визріло вже давно, і дата 29 серпня обране не випадково: «Є в історії війни дати, коли наші, спільні з іншими відомствами, втрати були надто високими – 5 вересня, 20 січня, 15 червня… Але саме на цей день, 29 серпня, приходиться найбільша кількість загиблих у трагічних подіях битви за Іловайськ», — пояснює Олександр Филь.

«Відповідно до списків загиблих військовослужбовців ЗСУ, які складає Генеральний штаб, 29 серпня ми мали вшановувати 147 героїв. Проте консолідованим рішенням МО і МВС вирішено розпочати традицію спільної церемонії. Отже 29-го числа разом із іменами вояків Збройних Сил, що полягли за незалежність України, прозвучать прізвища військовослужбовців Національної гвардії та співробітників інших підрозділів Міністерства внутрішніх справ», — розповів заступник директора НВІМУ.

Олександр Филь поділився з нами «військовою таємницею»: «Уперше ритуал з ударами Дзвона Пам'яті та пострілами салюту триватиме цілих 37 хвилин. 29 серпня ми згадаємо імена 223 воїнів різних відомств», — розказав Олександр Максимович.

Загиблих воїнів МВС і Нацгвардії вперше вшанують разом із військовослужбовцями ЗСУ

На фото: заступник директора музею Олександр Филь

Він також повідомив, що нова традиція продовжиться і в наступні дні. Причому, наприклад, 31 серпня разом з іменами військовослужбовців ЗСУ вперше згадають двох прикордонників — моряків катеру, які п'ять років тому загинули від ракетного пострілу російських окупантів.

«Канва церемонії вшанування в Залі Пам'яті залишиться незмінною, — каже заступник директора головного військового музею. — Проте поряд із Книгою пам'яті ЗСУ з'явиться ще одна — з іменами загиблих, які воювали у складі підрозділів МВС».

21.08.2019