Щодо закриття в Росії офісу ООН з прав людини

Щодо закриття в Росії офісу ООН з прав людини

Закриття офісу ООН з права людини в Росії — варто розглядати цей крок Путіна саме в контексті подій на Донбасі, пише нардеп Дмитро Тимчук (керівник Центру воєнно-політичних досліджень). Звичайно ж, у першу чергу — на тлі закликів в ООН до Москви звільнити Надію Савченко. Але є ще один цікавий момент.

В останні місяці представники Управління Верховного комісара ООН з прав людини (в т. ч. структурних підрозділів в Україні та Росії) ведуть серйозне розслідування щодо найманства на Донбасі — з обох сторін конфлікту. До речі, на цьому тижні має відбутися зустріч представників ООН з Комітетом Верховної Ради України (ВР) з нацбезпеки і оборони саме за цією темою. А за тими запитам, які отримував нардеп Тимчук і очолювана їм група «Інформаційний спротив» (ІС) із проханням надати відповідну інформацію, можна судити, що розслідування Верховного комісара — ретельне, глибоке та об'єктивне.

У цій ситуації наші добровольчі батальйони — як українські добровольці, так і іноземні громадяни в АТО — під міжнародне визначення найманства жодним чином не потрапляють. Немає визначальних ознак: вербування найманців на території інших країн з метою їхньої участі в конфлікті; мотивів — в першу чергу, меркантильного характеру (заробити на участі в конфлікті); факту отримання грошової винагороди істотно більшої, ніж у військовослужбовців національних збройних сил тощо.

Зате всі ці ознаки присутні у випадку з тими тисячами російських найманців, яких Москва регулярно вербує на своїй території і «табунами закидає на Донбас» — убивати українців.

Зрозуміло, що для Путіна, який давно наплювати на міжнародне право і «пішов далеко за лінію морально-етичного горизонту», подібне об'єктивне розслідування ООН про російських найманців на Донбасі «не стало б причиною гірких сліз». З іншого боку, Москві навряд чи потрібне подібне чергове свідчення злочинів путінської кліки у вигляді доповіді ООН. Тому, дійсно, як заявив посол РФ Алєксєй Бородавкін (на фото), «Росія не бачить нічого незвичайного» в закритті московського офісу ООН з прав людини. Все в рамках путінської логіки.

(Майже все — цитати, деякі абсолютно прямі виділені лапками)