Замість військової прокуратури хочуть створити департамент

Замість військової прокуратури хочуть створити департамент

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявляє, що на цьому тижні Верховна Рада може ліквідувати військову прокуратуру, а замість неї буде створений департамент, що координуватиме процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів та злочинів проти людяності.

За словами Руслана Рябошапки, які наводить «РБК-Україна», на цьому тижні буде прийнятий закон, яким «буде визначено порядок передачі проваджень, хто що повинен робити, хто за що відповідає і в які терміни».

Нагадаємо, що проект закону (№ 1032) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури президент України подав 29 серпня 2019 року. Законопроектом пропонується змінити вимоги до кандидата на посаду генерального прокурора, перейменувати Генеральну прокуратуру в Офіс генерального прокурора та ліквідувати військові прокуратури.

Генеральний прокурор підкреслив, що всі прокурори пройдуть процедуру переатестації, і частина лишиться працювати в органах прокуратури. Ліквідація військової прокуратури «не означає, що всі люди у військовій прокуратурі — негідники, це абсолютно не так, але частина з них повинна буде залишити свої посади, це буде відбуватися через процедуру переатестації. Ті, хто буде відповідати критеріям професіоналізму і доброчесності, залишаться працювати в прокуратурі, якщо захочуть — саме за направленням військових злочинів», — пояснив Руслан Рябошапка.

Замість військової прокуратури може бути створено підрозділ, який би здійснював процесуальне керівництво у злочинах проти порядку несення військової служби, а робота прокурорів, що спеціалізуються на військових злочинах, зосередиться в зоні проведення операції Об'єднаних сил, а не віддалених від ООС областях.

За словами Рябошапки, він розглядає можливість створення в Генпрокуратурі окремого департаменту з військових злочинів і злочинів проти людяності.

«Є ще цікава ідея створити департамент, який би координував процесуальне керівництво з розслідування військових злочинів, злочинів проти людяності і т. д., який би збирав, документував, фіксував усі матеріали, пов'язані з подіями на сході і з окупацією Криму, комунікував з міжнародними органами кримінальної юстиції», — повідомив генпрокурор.