Зарубіжні покупці відмовляються від російських літаків SuperJet 100

Зарубіжні покупці відмовляються від російських літаків SuperJet 100

Мексиканський авіаперевізник Interjet, шукає покупців на свої літаки Sukhoi SuperJet 100. Як повідомляє російське опозиційне видання «Вєдомості», Interjet — останній зарубіжний покупець російських літаків.

Авіакомпанія — власник 22 літаків SSJ100 російського виробництва, використання яких довело експлуатанта до важкого фінансового становища. Масові продажі SuperJet 100 почалися в 2016—2017 роках, коли перевізники припинили плату за запчастини, а російські виробники «Цивільні літаки Сухого» і Powerjet (двигуни) перестали їх постачати.

Мексиканська авіакомпанія якийсь час використовувала запчастини одних літаків на інших, внаслідок чого, за даними сервісу Flight Radar, нині піднятися в повітря здатні лише шість «Сухих».

Як уже сказано, Interjet є останньою зарубіжною авіакомпанією, яка експлуатує SSJ100, а також другим за величиною експлуатантом SSJ після «Аерофлоту», в якого таких літаків — 49. Черговим «ножем у спину» російському горе-виробнику стала відмова в квітні 2019 року словенська авіакомпанія Adria Airways, яка відмовилася купувати літаки. До словенців від Sukhoi SuperJet також відмовилися бельгійська Brussels Airlines і ірландська CityJet.

Зауважимо, що «Цивільні літаки Сухого» — це дочірня компанія «Об'єднаної авіабудівної корпорації», яка виробляє російські бойові літаки.

Фото: Марина Лисцева

23.08.2019