Збільшується кількість обстрілів і вибухів

Збільшується кількість обстрілів і вибухів

Домовленість про безстрокове припинення вогню почала діяти 21 липня, проте звіти Спільної моніторингової місії (СММ) Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) рясніють численними порушеннями режиму тиші. Не дуже переймаючись перемир'ям, останніми днями противник навіть збільшив кількість обстрілів у Донецькій і Луганській областях.

Зауважується, що порушення режиму припинення вогню набувають масового характеру: стрілецька зброя використовуються на всій території лінії розмежування. Проте спостерігачі зафіксували і реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) – озброєння розміщене поблизу непідконтрольного нам Хрустального. Найбільше порушень режиму тиші спостерігається біля Маріуполя і Мар'їнки в Донецькій області та біля Попасної – в Луганській.

Тривожною здається статистика вибухів. На Донеччині спостерігачі ОБСЄ зафіксували їхнє добове збільшення в понад 3,5 рази – до 65 вибухів!

Спостерігачі СММ намагаються об'єктивно фіксувати ситуацію на лінії розмежування та в прифронтових районах, проте навіть побіжний огляд показує, як російські військові й найманці нехтують домовленостями.

Ще одна обставина, яка викликає занепокоєння щодо перспектив перемир'я, — ігнорування вимоги відведення озброєння. Райони у безпосередній близькості до лінії розмежування насичені озброєнням та технікою будь-якого типу.

Протягом минулого тижня члени патруля СММ та безпілотники місії неодноразово помічали батареї 122-мм РСЗВ БМ-21 «Град» (біля Луганська), 152-мм гаубиці 2А65 «Мста-Б» та 122-мм Д-30 «Жаба» (біля Донецька), цілі колони танків та іншої буксируваної артилерії – в основному, на полігонах Луганщини.

14.80.2019