Життя після гибелі ДРСМД: чи потрібні Україні власні ракетні сили середнього радіусу дії
Що буде після скасування ракетного договору
Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), підписаний у 1987 році між СРСР та США, скасований 2 серпня. Керівник Центру з питань нерозповсюдження ядерної зброї Поліна Сіновець розповіла «Українській правді» про можливі сценарії розвитку подій та виділила декілька можливих варіантів і їхні наслідки для України.
Першим вірогідним сценарієм Сіновець назвала домінування контролю над озброєннями: насамперед йдеться про підготовку Європою нової угоди щодо контролю над ракетами середнього радіусу дії не лише між США та РФ, але й із залученням Китаю. Російське керівництво вже поквапилося запропонувати мораторій на розповсюдження таких ракет.
Серед інших варіантів розвитку подій керівниця «антиядерного» центру вважає мілітаризацію Європи та протилежний йому, компромісний варіант. Останній має вигляд найбільш реалістичного, адже кожна країна чи сторона угоди має свої принципові вимоги, поступатися якими не збирається.
Поліна Сіновець підкреслює, що припинення ДРСМД змушує українське керівництво зробити негайні висновки та сформувати план дій: від продуманих публічних заяв МЗС до консультацій з НАТО щодо спільної системи протиракетної оборони або створення власних ракетних сил середнього радіусу дії.
Фото: REUTERS/Maxim Shemetov
07/08/2019