Злочини російських військ під час битви за Іловайськ зафіксували британські дослідники

Злочини російських військ під час битви за Іловайськ зафіксували британські дослідники

Дослідницька група Forensic Architecture із Лондона опублікувала відео з новими доказами участі російських військ у злочинах на сході нашої країни. На публікацію звернуло увагу британське видання The Guardian.

Наприкінці серпня 2014 року на допомогу «шахтарям та ополченцям Донбасу» з кількох напрямків з-за кордону Росії прийшли посилені підрозділі північної країни-терористки. Через несподівані підступні дії збройних сил РФ в оточення під Іловайськом потрапило велике угруповання Збройних Сил України, підрозділів інших силових відомств та добровольчих батальйонів.

Злочинці в російських погонах під час обумовленого виходу через «зелений коридор» обстріляли українських військових і правоохоронців. Лише офіційні дані вказують про понад тисячу постраждалих — загиблих, поранених, тих, що потрапили в полон або зникли без вісті.

Нагадуємо, що 30 та 31 серпня у Києві безплатно покажуть документальний фільм про події під Іловайськом.

Лондонські дослідники воєнного конфлікту на Донбасі із групи Forensic Architecture зібрали переконливо велику кількість російського вторгнення в серпні 2014 року. Втручання тактичних груп регулярних військ Росії в «конфлікт з ополченцями» особливо масово зафіксований під час боїв за місто Іловайськ Донецької області.

Злочини російських військ під час битви за Іловайськ зафіксували британські дослідники

Зацікавлені сторони чекають оприлюднення повного каталогу інформації, який дослідницька група збирається використати під час під час позову до Європейського суду з прав людини. Відомо, що докази Forensic Architecture щодо злочинів російської армії на Донбасі в серпні 2014 року включають супутникові зображення пересування військ та техніки, певні зразки якої на той час могли бути лише в збройних силах РФ.

Аналіз подій учасники дослідницької групи заснований на 2,5 тисяч годин відео, зробленого місцевими жителями під час трагічних подій в Іловайську та навколо міста.

Відео: «Битва за Іловайськ: Фіксування військової присутності Росії на сході України» (англ. мовою)

Відео «Радіо Свобода»: «Іловайськ. Хроніка оточення» (опубл. 4 вересня 2015 р.)

19.08.2019