Історія державної зради контрадмірала Березовського

Історія державної зради контрадмірала Березовського

Українська прокуратура перейшла до суду над заступником командувача російського Тихоокеанського флоту, адміралом-зрадником Березовським

30 листопада 2021 року прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила, що направила до суду обвинувальний акт стосовно державної зради колишнього Командувача ВМС ЗС України, а нині заступника командувача Тихоокеанського флоту ВМФ РФ Дениса Березовського.

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя представила відео, на якому Березовський у березні 2014 року складає присягу «кримському народові» замість виконання обов’язків українського воєначальника щодо захисту країни від російської агресії. Відповідно до заяви прокуратури Березовського, окрім державної зради (ч. 1 ст. 111 ККУ), обвинувачують у створенні та керівництві злочинною організацією (ч. 1 ст. 255 ККУ).

ВИДЕО

Історія державної зради контрадмірала Березовського

У 1992 році Денис Березовський склав присягу на вірність Українському народові, як зазначає прокуратура, «взявши на себе обов’язок обороняти й захищати Україну» та розпочав військову службу у Збройних Силах незалежної держави, яка щойно звільнилася від ярма радянського режиму.

Служба Березовського нічим особливим не виділялася, аж поки 1 березня 2014 року, в умовах підлої агресії Москви на Кримському півострові, ТВО Президента України Олександр Турчинов своїм Указом не призначив контрадмірала Березовського виконувачем командувачем Військово-морських сил.

Як зазначає кримська прокуратура, відповідно до національного законодавства, посада Командувача ВМС ЗСУ «передбачає обов’язок стримувати, локалізувати i нейтралізувати збройні конфлікти, а при необхідності — надати відсіч збройній агресії з моря як самостійно, так і у взаємодії з іншими підрозділами». Однак Березовський уже наступного після призначення дня став на шлях державної зради: об’єднавшись з іншими зрадниками-високопосадовцями, всіма силами сприяв окупації півострова російськими військами.

Зокрема, Березовський публічно виступив перед представниками ЗМІ та частиною особового складу ВМС ЗСУ із промовою, в якій заявив, що відмовляється виконувати будь-які рішення, накази та розпорядження державної влади та зобов’язався виконувати накази окупаційної адміністрації. На додаток, контрадмірал наказав підпорядкованим військовим підрозділам скласти зброю, не здійснювати супротиву ЗС РФ та перейти під командування окупантів.

24 березня 2014 року міністр оборони РФ Шойгу призначив Березовського заступником командувача Чорноморського флоту ВМФ держави-агресора. Згодом, у квітні, президент Росії Путін затвердив призначення своїм указом.

В Україні адмірал-зрадник був звільнений з посади, Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за статтею 111 ККУ (державна зрада).

«Однодумці» Березовського у справі державної зради

У березні 2016 року головний військовий прокурор України повідомив про оголошення в розшук двох колишніх міністрів оборони — Михайла Єжеля та Павла Лебедєва, а також (зі звинуваченням у дезертирстві) — колишній начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України Юрій Ільїн, заступники командувача ВМС Дмитро Шакура та Сергій Єлисеєв.