Звернення начальника Генштабу України до народу і армії

Звернення начальника Генштабу України до народу і армії

Учора Управління преси та інформації Міністерства оборони України поширило звернення Начальника ГШ ЗС України до народу і особового складу Збройних Сил. Як би «по-чорному» це не звучало, але звернення випередило багато подій буквально на лічені години.

Звернення Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Михайла Куцина до Українського народу, жителів Донецької і Луганської областей та особового складу Збройних Сил України

Шановні громадяни України! Шановні жителі Донецької та Луганської областей! Товариші генерали і адмірали, офіцери, прапорщики і мічмани, сержанти і старшини, солдати і матроси!

Звернення начальника Генштабу України до народу і армії

Армія завжди була, є і буде поза політикою, за умови, якщо ця політика провадиться в рамках Законів, не загрожує безпеці громадян і територіальної цілісності держави.

Однак на нашу землю прийшла біда, яка супроводжується спробою розірвати країну, дестабілізувати внутрішньополітичну обстановку, посіяти страх і розбрат у суспільстві.

Уперше після Другої світової війни на території України в мирний час гинуть люди. На Донбасі діють сили, які відчайдушно намагаються порушити мир і спокій у регіоні, перетворити його на зону кривавого протистояння.

У такій ситуації Збройні Сили України, як невід'ємна частина свого народу, не мали права залишатися осторонь від вирішення загальнонаціональних проблем.

Не шкодуючи сил і власного життя, військовослужбовці завадили штучному розколу країни, продемонструвавши при цьому найкращі риси захисника Вітчизни — відданість справі, повагу і турботу про безпеку і життя мирних людей.

На жаль, дехто таку виваженість і толерантність військових розцінив як ознаку слабкості і нерішучості.

Прикриваючись мирними жителями, незаконні збройні формування і диверсійні групи здійснюють напади на особовий склад Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, тероризують населення, вбивають і катують патріотично налаштованих громадян, які виступають за єдність країни.

Внаслідок агресивних терористичних дій загинули і поранені десятки військовослужбовців Збройних Сил, інших силових структур України і цивільних осіб.

У мирний час, на рідній землі української народ утрачає майбутнє нації — своїх найкращих синів, представників усіх національностей і віросповідань нашої держави.

Антилюдським проявом бандитських дій на Донбасі стало 13 травня (прим. — ще не було ранку 22 травня, див. Вікіпедія: «Бій під Волновахою»).

Звернення начальника Генштабу України до народу і армії

Підступне, холоднокровне вбивство добре озброєними злочинцями воїнів-десантників, які виконували завдання щодо захисту мирного населення в Краматорську, сколихнуло Україну, стало останньою межею терпіння.

Рубікон перейдено. Злочинна діяльність буде припинена, в тому числі і силовими методами.

У той же час, у ці непрості для всіх нас дні, я хочу звернутися до тих, хто по-справжньому хоче миру і спокою на Донбасі і в Україні!

Шановні співвітчизники!

Душі невинно загиблих у цьому кривавому протистоянні звертаються до кожного з нас із закликом: зупинити кровопролиття і сісти за стіл перемовин.

Сьогоднішня ситуація на Донбасі стає серйозним випробуванням у відносинах між нашими народами.

Хіба є проблеми, які неможливо вирішити мирним шляхом? Навіщо продовжувати роздувати конфлікт і оплакувати загиблих з обох сторін, якщо є можливість урегулювати всі проблеми мирним шляхом?

Окремо хочу звернутися до матерів, сини і дочки яких утягнуті в політичне протистояння.

Не будьте байдужими, виступайте єдиним фронтом проти розпалювання терористами і продажними політиками братовбивчої війни.

Досить нових смертей, не позбавляйте своїх дітей права на майбутнє життя, права працювати і народжувати дітей на мирній землі!

Ви здатні своїм авторитетом убезпечити рідних і близьких від загибелі і протиправних дій.

Шановні донеччани і луганчани!

Кожен із вас повинен зрозуміти, що подальше протистояння — це шлях у нікуди, це шлях до економічного занепаду і гуманітарної катастрофи.

Запевняю, що всі громадяни, які добровільно складуть зброю і вийдуть зі складу злочинних формувань і які не мають на своїх руках чужої крові, будуть амністовані і зможуть спокійно повернутися до мирного життя.

Звертаюся і до політиків та представників бізнесу, місцевої еліти. Не розділяйте штучно людей по різні боки барикад, не заробляють свої рейтинги і капітали на горі та сльозах простих громадян.

Звернення начальника Генштабу України до народу і армії

Шановні військовослужбовці Збройних Сил України!

Сьогодні Збройні Сили підтверджують вірність Військовій присязі, конституційному обов'язку і є надійним гарантом миру і стабільності в державі.

Військовослужбовці на Донбасі не воюють з мирними жителями.

Своєю витримкою і професіоналізмом ви не дозволили перенести в Україну помилковий російський досвід проведення військових «зачисток» мирного населення на Кавказі, що призвело до масової загибелі тисяч безневинних людей.

Я пишаюся кожним із вас, вашою національною гідністю, мужністю і проявленим героїзмом при виконанні завдань за призначенням.

Схиляюся перед світлою пам'яттю героїв, які віддали своє життя і здоров'я, захищаючи рідну землю.

У той же час підкреслюю!

Збройні Сили України будуть рішуче діяти проти всіх бандитських формувань, які не складуть зброю і не залишать нашу землю у спокої і мирі.

За нами правда. За нами законне право захищати свою країну — інший у нас немає.

Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України
генерал-лейтенант Михайло Куцин