Шість «не можна» та як зробити з них «можна»

Шість «не можна» та як зробити з них «можна»

Люди живуть за правилами. Жорсткий набір, відійти від якого – матимеш наслідки.

Не роби це, не роби те... А ж іноді так хочеться побешкетувати, зробити щось отакеє! Але чому потім доводиться червоніти і вибачатися?

Подивимося, що диктують нам правила і чи можна їх обійти.

ЗАБОРОНА 1: НЕ МОЖНА СПІЗНЮВАТИСЯ

Ти прилітаєш в останній момент зі збитим в сторону шарфом і яскравим рум'янцем на обличчі. Вони докірливо хитають головою. Знову запізнення. Передбачається, що тобі має бути соромно, але у тебе є вагома причина для запізнення. Якщо років 20 тому всі поголовно переводили бабусь через дорогу і потрапляли в ДТП, то сьогодні ми всією країною стоїмо в дорожніх корках. Мабуть, вони утворюються в один час у всіх містах неосяжної Батьківщини. Втім, у даній ситуації є й плюс: якщо раптом тебе захоплять іншопланетяни і вимагатимуть видати секретну інформацію про землян, ти можеш твердо стояти на своєму: нічого не знаю, був(ла) в автотисняві.

ЗАБОРОНА 2: НЕ МОЖНА ЗРАДЖУВАТИ 

Уважається, що половинка повинна бути обрана раз і назавжди. Але іноді із заздрісною регулярністю ноги самі ведуть кудись убік. І все якось так наліво і наліво... Якщо тебе мучать сумніви у правомірності твоїх дій, відкинь їх у сторону. Як то мовиться, чому бути — того не минути. Ну надерли вуха, ну повисмикували волосиків, ну виставили за двері... Значить половинка ще не знайдена. Така ж, як ти. Щоб одна наліво, інший — праворуч...

ЗАБОРОНА 3: НЕ МОЖНА ОБМАНЮВАТИ

Обман — це недобре. Але будь-який обман — це всього лише тренування фантазії й відточування майстерності байкоскладення. Так що, якщо в тебе вуха не червоніють, коли... гм, кажеш неправду, значить, у цей момент ти придумуєш фабулу нового роману, який напевно стане бестселером у майбутньому році. Точно-точно!

ЗАБОРОНА 4: НЕ МОЖНА ВЛАШТОВУВАТИ СКАНДАЛИ

Скандали — це так низько. Свар і битий посуд, сльози і валер'янка. Але за будь-яким скандалом йде примирення. По-італійськи пристрасне. З битим посудом, але... вже в хорошому сенсі. Заради такого примирення можна поступитися правилами і влаштувати скандальчик-другий.

ЗАБОРОНА 5: НЕ МОЖНА МАТИ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК

Шкідливі звички шкодять здоров'ю. Хтось написав це помадою на дзеркалі. Зате, хто б міг подумати, шкідливі звички створюють індивідуальність! Так що можна лопати шоколадки всупереч заборонам коханого, або глибокодумно прикурювати сигаретку, поки кохана дівчина не бачить... Головне, не перейняти в підсумку імідж дядька Михайла, який ось уже четвертий день ночує під власними дверима, впиваючись своєю індивідуальністю.

ЗАБОРОНА 6: НЕ МОЖНА ТРИНЬКАТИ ГРОШІ

Гроші даються потом і кров'ю, як же можна їх витрачати направо і вже, тим більше, наліво. Ні, їх треба в баночку, та під подушечку, та пастку біля дверей. Але ось одного разу можна ухнути банку об підлогу, витягнути нажите непосильною працею і накупити подарунків усім знайомим і собі заодно. Потім доведеться, звичайно, місяць харчуватися китайською локшиною, зате буде що згадати на пенсії.

Усі порушені заборони — це багаж, який залишається з нами на все життя. Зовсім не обов'язково тягнути за собою величезний баул порушень, але прихопити маленьку торбинку, заглянути в яку знічев'я буває дуже приємно, дуже навіть можна.

Автор: Олена Оліна

Фото: kiuikson