Головне управління розвідки: ймовірні сценарії розвитку агресії Росії

Головне управління розвідки: ймовірні сценарії розвитку агресії Росії

Головне управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони описало вісім ймовірних сценаріїв подальшої агресії Росії проти України. У матеріалі «Радіо Свобода» йдеться можливість повномасштабної війни в найближчий час, про інші небезпечні варіанти розвитку подій та про відповіді на них Збройних Сил України. Фото: Reuters / Maxim Shemetov

Повномасштабна війна?

Журналісти спеціального проєкту «Донбас.Реалії» передають, що розвідка міноборони першим ймовірним сценарієм називає саме повномасштабну війну. І якщо керівництво РФ ухвалить рішення про відкритий напад, то він буде брудний, потужний і швидкий. Найбільш небезпечними стануть авіаційні удари. Фахівці зауважують, що РФ у прикордонні з Україною райони перекинула близько 500 літаків тактичної авіації та понад 300 бойових вертольотів.

Зрозуміло, що повітряні операції будуть підтримані ракетними військами та засобами радіоелектронної боротьби. Осередки опору стануть цілями тактичних ударних танкових груп та самохідної артилерії.

Наступним етапом повномасштабного вторгнення, вважають експерти, може стати сухопутна операція, щоб взяти під контроль конкретні території. За інформацією військових, ще торік Росія зосередила на україно-російському кордоні, а також на окупованих територіях більше вісімдесяти тисяч військовослужбовців. Починаючи з 2016-го в Південному військовому окрузі Російської Федерації створили три нові мотострілкові дивізії.

Тактична ядерна зброя

Припускають військові і використання збройними силами Російської Федерації нестратегічних, тобто менш потужних, ядерних боєзарядів. За даними Міноборони, тільки в анексованому Криму наразі розміщено п’ять кораблів, шість підводних човнів і 12 бомбардувальників, які здатні нести ракети з ядерним боєзарядом.

Російської Федерації може здійснити три тисячі пусків високоточних ракет. Зрівнятися за кількісними показниками з російською армією українська не може, стверджують аналітики, тому необхідні нестандартні рішення. У тому числі і на території Росії.

Ефективною зброєю в цьому випадку можуть стати приватні військові компанії. Фахівці наводять як приклад саму Росію, яка вже активно використовує парамілітарні групи для виконання завдань в Сирії та низці африканських країн. Привітні компанії виконують будь-які замовлення, а головне — це те, що вони діють начебто самостійно.

Козирем Збройних сил України, вважають досвідчені спеціалісти, може стати власне ракетне озброєння. Зокрема крилаті ракети «Нептун», які зараз проходять випробування і здатні вражати цілі на відстані до 280 кілометрів.

А також нова українська система залпового вогню з керованим боєприпасом «Вільха». Дальність роботи РСЗВ — 130 кілометрів.

Інші сценарії продовження агресії

Серед інших ймовірних сценаріїв розвитку російської агресії називаються: конфлікт всередині країни — операція, спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні; прикордонний конфлікт — це може бути абсолютна театралізована постановка, яка буде використана для того, щоб усьому світу показати якусь картинку; нарешті, війна Росії з сусідніми країнами, в яку може бути втягнута Україна — мова йде, насамперед, про країни Балтії.