Ізраїль та Україна підписали аграрні й освітні документи

Ізраїль та Україна підписали аграрні й освітні документи

Відповідно до програми візиту до нашої країни, ізраїльський прем'єр-міністр Біньямін Нетаньягу провів переговори з Президентом України Володимиром Зеленським. Лідери країн виступили із заявами, а потім в їхній присутності було підписано кілька україно-ізраїльських документів.

Зокрема, сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства та розвитку сільських територій Держави Ізраїль щодо співпраці в галузі сільського господарства. Міністерство економічного розвитку підписало з ізраїльською стороною Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Ізраїльським патентним відомством.

Деякі підписані документи стосуються освітньої та культурної галузей: посли наших країн поставили підписи під Угодою про сприяння вивченню мови іврит у закладах освіти України та вивченню української мови у закладах освіти Держави Ізраїль та Програмою співробітництва в галузях освіти, культури, молоді та спорту на 2019—2022 роки.

За підсумками переговорів з Прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу Президент України заявив: «Нам, як державі, є чого вчитися в Ізраїлю, особливо у питаннях безпеки та оборони. І ми обов'язково це робитимемо». За словами Володимира Зеленського, питання війни та безпеки, на яких Ізраїль знається краще за інших, стали першими у порядку денному його переговорів з Біньяміном Нетаньягу.

Також Володимир Зеленський подякував ізраїльським партнерам за незмінну підтримку територіальної цілісності України та стійку позицію щодо війни на сході нашої держави й анексії Криму.

Візит Біньяміна Нетаньягу завершує відвідування Бабиного Яру, де керівники держав ушанують пам'ять жертв трагедії 1940-х років.

19.08.2019