Створене україно-турецьке підприємство сучасного озброєння

Створене україно турецьке підприємство сучасного озброєння

Україна і Туреччина разом виготовлятимуть високоточну зброю

«Укроборонпром» и компанія Baykar Defence створили спільне підприємство. Як повідомляється на сайті Ради національної безпеки і оборони (РНБО), спільне українсько-турецьке підприємство працюватиме у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

РНБО пояснює, що «головне завдання спільного підприємства — об'єднати потужності оборонних комплексів обох країн для серійного виробництва нових зразків сучасного озброєння для власних армій». Українська сторона вважає, що це дозволить відійти «від класичних контрактів з купівлі-продажу озброєнь до принципово нового рівня співпраці — синергії оборонних технологій та поєднання передових розробок» державної компанії «Укрспецекспорт», що входить до складу «Укроборонпрому», та турецької компанії Baykar Defence, яка є одним із провідних виробників безпілотників.

Нагадаймо, що днями ми писали про турецькі ударні безпілотники Bayraktar TB2, що надходять на озброєння українського війська, та про плани створення спільного підприємства.

Відповідно до планів одним із перших проєктів стане саме безпілотний літальний апарат нового покоління: він зможе вести детальну розвідку з високих ешелонів польоту, перебувати в повітрі протягом декількох годин і розвивати значну крейсерську швидкість. Крім того, апарат буде здатний завдавати ударів широким спектром високоточної зброї, а також нести велику кількість озброєння.

В українській РНБО уточнили, що подібні характеристики нового дрону забезпечить широке використання композитних матеріалів, цифрових технологій, а також двигунів українського виробництва, здатних «надійно працювати в екстремальних умовах».

У відомстві підкреслили, що турецькі й українські оборонні підприємства вже не перший рік співпрацюють в області систем зв'язку, створення ударних безпілотників і авіаційного високоточного озброєння. Нагадаємо, що під час візиту до Туреччини 8-9 серпня Президент України Володимир Зеленський висловив надію, що співпраця з Анкарою допоможе Києву змінити ситуацію в регіоні Чорного моря.

Створене україно турецьке підприємство сучасного озброєння

Довідка РНБО

Турецькі оборонні підприємства співпрацюють з Україною у сфері цифрових систем зв'язку, ударних дронів, авіаційного високоточного озброєння тощо. Підприємства «Укроборонпрому» ведуть спільні проєкти зі створення військово-транспортного літака, систем активного захисту для бронетехніки та радіолокаційних систем. Тобто за останні роки була налагоджена стабільна взаємовигідна робота, яка дозволяє поєднати найсильніші сторони наших оборонно-промислових комплексів. І створення спільного підприємства є ще одним важливим кроком, який підвищить обороноздатність наших країн.

Фото: Facebook / Петро Порошенко

10.08.2019