Чому «морські котики» носять нашивку пожежників — історія «патчу Мерфі»

Чому «морські котики» носять нашивку пожежників   історія «патчу Мерфі»

Історія патчу Майкла Мерфі, або Чому легендарний «котик» носив на рукаві нашивку нью-йоркських пожежників?

Цей яскраво-червоний патч добре видно на багатьох фото лейтенанта Майкла Мерфі — командира групи «морських котиків», загиблого в Афганістані під час операції «Червоні крила». Відповідна нашивка з’явилася й на куртці актора Тейлора Кітча, який зіграв роль Мерфі у фільмі «Уцілілий» 20134 року.

Майкл Патрік Мерфі (Michael Patrick Murphy, 1976—2005) — лейтенант Сил спеціальних операцій ВМС США, брав участь у спеціальних місіях в Афганістані під час військової операції «Нескорена свобода». Перший американський військовослужбовець, нагороджений Медаллю Пошани за бойові дії в Афганістані та перший представник ВМС США, нагороджений цією медаллю після війни у В'єтнамі.

Але чому героїчний «морський котик-герой носив знак, що ніяк не стосується військової служби? Про це розповідають автори Black Box Face Club.

«Патчем Мерфі» називають нашивку нью-йоркської пожежної частини Engine 53. Окрім номера депо на патчі вишитий девіз пожежників: «Найсміливіші з Ель Барріо» («El Barrio's Bravest»). Ель Барріо — це назва так званого «іспанського Гарлему», району Мангеттена, де розташоване депо 53. Саме ту 11 вересня 2001 року терористи Аль-Каїди на літаках атакували башти-близнюки Міжнародного торгівельного центру. Тоді загинули 2977 людей, серед яких 343 — працівники пожежного департаменту Нью-Йорка, що кинулися на допомогу постраждалим.

Чому «морські котики» носять нашивку пожежників   історія «патчу Мерфі»

Саме на честь хоробрості героїв-рятувальників та на згадку про події 11/09 Майкл Мерфі взяв у свого друга-пожежника кілька таких нашивок. Це сталося напередодні його відрядження до Афганістану 2005-го року. Відтоді лейтенант постійно носив патч на своїй формі як мотиватор.

28 червня 2005 року лейтенант Мерфі на чолі бойової групи десантувався з гелікоптера в провінції Кунар, поблизу пакистанського кордону. Завданням спецпризначенців було захоплення одного з лідерів Талібану. Але через зраду місцевих жителів група була оточена приблизно сотнею моджахедів. Надіслане підкріплення загинуло після збиття гелікоптера підтримки пострілом з гранатомета. За наступний двогодинний бій бійці Мерфі знищили майже всіх талібів, але серед них теж вижив лише один воїн, урятований та захований селянами-пуштунами. Уесь особовий склад бойової групи удостоєний найвищої нагороди ВМС — Військово-морським хрестом, а командир Мерфі — Медаллю Пошани.

Після загибелі Майкла Мерфі, його побратими-»котики» із Navy SEAL стали носити такий самий патч — Engine 53. А в самому 53-му мангеттенському депо пожежники звели пам'ятний монумент на честь легендарного «морського котика», який разом із бойовими друзями віддав життя за свою країну.

Чому «морські котики» носять нашивку пожежників   історія «патчу Мерфі»

P.S. На честь лейтенанта Майкла Мерфі названий ескадрений міноносець КРЗ ВМС США — USS Michael Murphy (DDG-112).