Президент Молдови запропонував концепцію вирішення «придністровського конфлікту»

Президент Молдови запропонував концепцію вирішення «придністровського конфлікту»

Адміністрація президента Молдови Ігоря Додона підготувала нову концепцію вирішення проблеми Придністров'я. Інтерв'ю з політиком опублікувало німецьке видання Der Spiegel.

Додон уважає, що спірна територія Придністров'я зможе стати невід'ємною частиною Республіки Молдова після надання йому розширеної автономії.

«В адміністрації президента вже розроблена концепція, яка буде представлена нашим партнерам по коаліції», — сказав Додон, підкресливши, що після зміни влади в республіці, нарешті, склалися передумови для вирішення конфлікту.

В інтерв'ю «Шпіґелю» молдовський президент, відомий своїми проросійськими поглядами, суті цієї концепції не уточнив. Він тільки повідомив, що переговори партнерів Молдови пройдуть у форматі «5+2», а після ухвалення концепції розпочнуться «предметні переговори» з лідерами Придністров'я. Формат «5+2» — це Молдова, Придністров'я, Україна, Росія, ОБСЄ (останні три — як посередники) та США і ЄС (спостерігачі).

Додон висловив упевненість, що політичне рішення проблеми буде знайдено швидко, після чого Молдова стане «першою країною пострадянського простору, в якій буде подолано заморожений конфлікт».

Нагадаємо, що 1990 року на сході Молдови проголосила свою незалежність так звана «Придністровська молдавська республіка» («ПМР»). Держава не була визнана країнами ООН. Але після втручання в 1992 році в конфлікт Росії, яка задіяла свої збройні сили, «ПНР» повністю відокремилася від Молдови. У липні між сторонами було укладено перемир'я, а перебування на території «ПНР» російських військ заморозило конфлікт.