Світові лідери підтримали неприйнятність повернення РФ до «Великої сімки»

Світові лідери підтримали неприйнятність повернення РФ до «Великої сімки»

Президент України провів кілька телефонних розмов із лідерами західних країн і міжнародних політичних організацій. Як повідомляє Офіс Президента, неприйнятність повернення РФ до «Великої сімки» в розмові з Володимиром Зеленським, зокрема, підтримали голова Європейської ради Дональд Туск, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Крім того, Президент України направив усім лідерам країн G7 окремі письмові звернення із закликом і надалі посилювати підтримку України.

Нагадаємо, що днями глави держав розкритикували позицію американського президента Дональда Трампа щодо повернення Росії до G7, а Президент Володимир Зеленський назвав умови повернення Росії до «Великої сімки»: «Повернення окупованого Криму, припинення бойових дій на Донбасі та звільнення понад 100 політичних в'язнів і українських моряків, яких утримує Кремль, буде справжнім серйозним сигналом світові про те, що Росія готова знову зайняти своє місце в порядку денному високої дипломатії», — серед іншого заявив Зеленський.

За підсумками телефонної розмови з головою Європейської ради Дональдом Туском сайт Президента України повідомив: «Володимир Зеленський закликав Європейський Союз проявити рішучу позицію про неможливість повернення РФ до «Сімки» без усунення причин, через які Росію з неї свого часу виключили, — через окупацію Криму і агресію на Донбасі». Дональд Туск підтримав занепокоєння Президента України та запевнив у незмінності спільної позиції ЄС щодо солідарності з Україною і пообіцяв, що відстоюватиме таку позицію під час саміту G7 24-26 серпня у Франції.

Під час розмови з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо глава держави також подякував за послідовну позицію Канади щодо неможливості повернення Росії до «Великої сімки» в умовах агресії, яка триває на Донбасі, та окупації Криму. Володимир Зеленський зазначив, що у ситуації, коли продовжують гинути українці, необхідно не повертати Росію до G7, а «примушувати її виконувати свої зобов'язання». В Офісі Президента також повідомили, що глава Української держави і прем'єр-міністр Канади домовилися продовжити обговорення проблематики протидії агресивній політиці Росії та захисту інтересів України після саміту «Великої сімки» у Франції.

Під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Великої Британії Президент України подякував Борису Джонсону «за тверду та принципову позицію Великої Британії на підтримку України у світлі нещодавніх заяв про можливість повернення Росії до «Великої сімки». Було наголошено на неможливості відновлення членства РФ у G7, доки Росія систематично порушує норми міжнародного права та підриває європейську й світову безпеку», — повідомляє пресслужба Офісу Президента. Згідно з інформацією Офісу, співрозмовники погодилися, що в умовах агресії РФ, яка відбувається в Україні, окупації Криму та невиконання Росією Мінських домовленостей «неможливо говорити про повернення РФ на міжнародний майданчик, де вирішуються глобальні проблеми». Володимир Зеленський отримав запевнення прем'єр-міністра Великої Британії, що така чітка позиція буде продемонстрована під час чергового саміту G7 24-26 серпня у Франції. Крім того, Борис Джонсон запросив президента України відвідати Велику Британію з офіційним візитом. Глава британського уряду також привітав Зеленського з Днем Незалежності України та побажав успіхів і процвітання її народу.

На фото: Президент України Володимир Зеленський і президент Європейської Ради Дональд Туск, Брюссель, 5 червня 2019 року © Офіс Президента України

23.08.2019